"Přinášíme Vám moderní medicínu na nejvyšší úrovni, nabízíme Vám možnost kvalitního zlepšení svého vzhledu a zdraví."
Mudr. Tomáš Albrecht vedoucí lékař

Body-Jet liposukce

ABSOLUTNÍ SVĚTOVÁ NOVINKA V PLASTICKÉ CHIRURGII

Body-Jet Water-jet assisted liposuction je nejšetrnější liposukce s možností přenosu tuku. Umožňuje modelaci a zvětšení prsů bez implantátů! Náš tým má dvouletou zkušenost s autotransplantací tuku do poprsí!

Body-Jet je zcela nově konstruovaný přístroj vybavený revoluční technologií, který odsává podkožní tuk a dokonce umožňuje autotransplantaci tuku na jakékoli místo na těle.

Body Jet liposukceZákroky s přístrojem Body-Jet

 • Modelace prsů, zvětšení prsů (Autoaugmentace)
 • Trvalé odstranění pocení
 • Vyhlazování vrásek a výplně defektů po celém těle
 • Zvětšování rtů
 • a mnoho dalších uplatnění

Výhody použití přístroje Body-Jet:

 • Výrazně šetrnější k operovaným tkáním
 • Operace je prováděna ve zcela bezbolestném místním znecitlivění a odpadá riziko i zátěž celkové anestesie.
 • Zákrok je prováděn jako ambulantní a trvá na rozdíl od ostatních metod výrazně kratší dobu.
 • Vstupem tenkých kanyl na několika málo místech jsou vlastně jen vpichy, proto nezanechávají viditelné jizvy. Zákroky pro svoji minimální invazivnost není nutno provádět na supersterilních operačních sálech.
 • Riziko pooperačních komplikací je minimální, omezení pracovních aktivit a sportů je krátké, pracovní neschopnost většinou není nutná.
 • Přenos vlastní tukové tkáně nepředstavuje žádná zdravotní rizika.
 • Výsledný efekt zákroku je viditelný bezprostředně po operaci.

Body-Jet liposukce - metoda

Body-Jet liposukce je založena na velice šetrném a bezbolestným odsátí tukové tkáně jemným vstřikováním operační tekutiny. Tukové buňky jsou vyplavovány celé, nepoškozené, jednotlivě nebo ve shlucích. Zachovávají si tedy plnou životaschopnost a minimálně 80% objemu zůstává trvale vhojeno. Odsátý tuk je ještě zpracován v zařízení, které se jmenuje lipocolector a finální produkt je ten nejkvalitnější materiál k přenosu.

Několika univerzitními studiemi v zahraničí bylo zjištěno, že tato tkáň obsahuje 100 x větší počet tzv. kmenových buněk, což je zárukou pro ideální proces vhojení a životaschopnosti tkáně.

Samotný výkon je prováděn v místním znecitlivění a je zaručena bezbolestnost výkonu. Aplikaci do prsů si během výkonu každý klient může sledovat a korigovat přitom tvar a velikost podle svých představ. Operačními vstupy jsou pouze otvory cca 3 mm veliké. Tyto vpichy jsou v místech, kde i takto malinké jizvičky nebudou patrny. K aplikaci do prsu se používá pouze jeden vpich pod prsem.

Hojení

Proces hojení je překvapivě rychlý, odběrová místa jsou jeden týden ošetřena nepřetržitě elastickým prádlem nebo kompresním pásem, v druhém týdnu je možné prádlo na noc odkládat. Mnozí klienti nepožadují ani pracovní neschopnost, po týdnu lze začít provozovat lehčí sporty, 24 hodin po výkonu lze operované oblasti šetrně sprchovat.

Kontraindikace

Kontraindikací k výkonu jsou některé závažnější nemoci, alergie, poruchy srážlivosti a také těhotenství. Pokud modelaci prsů žádají ženy po ukončení kojení, žádáme odklad minimálně 3 měsíce po ukončení laktace, kdy dojde již k normalizaci a prsní žláza se plně vrátí do klidového stadia.

Před každým zákrokem je nutná konsultace s operatérem, kde je rozhodnuto o možnostech zákroku a zodpovězeny všechny dotazy.

Po operacích jsme za dobu jednoho a půl roku, kdy jsou u nás prováděny, nezaznamenali žádné komplikace. U klientů s tendencí ke tvorbě hematomů, s křehčí stěnou cév, dochází k menším krevním podlitinám, ale tyto jsou do 2-3 týdnů resorbovány bez jakýchkoliv následků.

Modelace prsů pomocí Body-Jet liposukce / Autoaugmentace

Modelace prsů přenosem vlastního tuku je vhodná pro většinu prsů, které nejsou výrazně pokleslé a kde by tudíž zatížení tukem nemělo ten správný efekt. Přenosem tuku získá klientka přirozeně se chovající prs. Prs upravený pomocí Body-Jet liposukce se chová jako každá jiná přirozená část těla. Není použito žádné cizorodé látky, a jsou tedy vyloučeny všechny komplikace spojené s aplikací silikonových implantátů. U prsu modelovaného Body-Jet liposukcí není třeba obávat se nepřirozených kontur, jak je známe u prsů tvarovaných silikonovými implantáty.

Cena

Modelace a zvětšování prsů přenosem vlastního tuku odpovídá cenou tradiční augmentaci, avšak po odečtení ceny za implantáty a za celkovou anestesii je levnější! Ceny Body-Jet liposukce na naší klinice.